Vánoce na naší škole

Ve dnech 18. 20. 12. 1019 probíhaly na naší škole různé vánoční akce. Ve středu 18. 12. si vyučující připravili pro své žáky výuku na téma „Vánoce ve světě,“ jejíž součásti byly i různé workshopy. Na jejich realizaci se významnou měrou podílelo Centrum pro integraci cizinců Kraje Vysočina a Vietnamský spolek na Jihlavsku.

Žáci a žákyně naší školy se měli možnost dozvědět, jak se slaví Vánoce a Nový rok v České republice, na Ukrajině nebo jak vypadají romské Vánoce. Paní Jennifer Wang z Tchaj-wanu vyprávěla anglicky, jak probíhají novoroční oslavy v její domovině, ale také v Číně a Japonsku. Také žákům ukázala, jak se dělá kaligrafie. Žáci mohli ochutnat i některá tradiční jídla, například balkánskou baklavu nebo vietnamské závitky se zeleninovým salátem, který pro ně připravili ve svých restauracích rodiče našich vietnamských spolužáků. Naši bývalí žáci, kteří pracují u policie a v armádě, vyprávěli o tom, jak slaví Vánoce policisté nebo vojáci na zahraničních misích.

Závěr celé akce patřil kulturnímu vystoupení, kde naše bývalé absolventky předvedly vietnamský tanec s vějíři. Děti zhlédly ukázku tanců v podání tanečnic z Bulharska a mohly se i jednoduchý tanec naučit a zatančit si. Velký úspěch měl i bosenský zpěvák Predrag Duronjić s kapelou, který nejen zahrál a zazpíval, ale seznámil všechny s průběhem oslav Vánoc a Nového roku v balkánských zemích.

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se děti z 1. stupně zúčastnily filmového představení, zatímco jejich starší spolužáci z 2. stupně se účastnili akce „Vánoční sportování.“ Vydali se hrát stolní tenis nebo kuželky, bruslili na náměstí či si zahráli lasergame.

Pátek 20. 12. již tradičně patřil třídnickým hodinám a třídním vánočním besídkám.

 

                                                                                                       Mgr. Lenka Picková


Zobrazení: Alba | Podle data

Vánoce na naší škole


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz