Šmodrcha , on-line pořad.

V úterý 30. 3. si žáci přípravné třídy a 1. – 3. ročníků mohli zpestřit období distanční výuky. Online představením Šmodrcha, neboli Pěkně popletený kočičák, se neobvyklým ztvárněním představila kniha, jejíž příběhy nám poutavým způsobem zprostředkovali dva herci Věra Holá a Lukáš Hejlík.

Příšerně pomotaného a mrzoutského mluvícího kočičáka Šmodrchu a jeho kamaráda Honzíka si během pořadu oblíbili všichni diváci. Děti se také seznámily i s dalšími postavami knihy, například s matkou Honzíka, paní Mandou či plukovníkem Karlem.

Během pořadu se žáci stali součástí příběhu a zapojili se formou hraní určených postav, jako opička pletačka, králík v rozpacích, miniaturní hroch, štěkající husa či pomotaný kocour Šmodrcha.

Na závěr se z přeházeného a nepěkného kocoura stal pěkný kocourek jako cukříček a žáci se měli možnost vyjádřit k otevřenému konci celého představení.

I tímto způsobem lze rozvíjet čtenářskou gramotnost v době uzavření škol a divadel.

Mgr. Milena Boudová

Zobrazení: Alba | Podle data