Pokyny od 1. 3. 2021

Informace k provozu škol od 1. března 2021

Vážení rodiče, milí žáci a žákyně,

vláda ČR dne 26. února 2021 přijala krizové opatření č. 200, podle kterého jsou od 1. 3. 2021 uzavřeny školy pro prezenční výuku pro všechny žáky.

Výuka

• výuka bude probíhat distanční formou – synchronní výuka – on-line vyučovací hodiny dle rozvrhu, asynchronní výuka – formou samostudia (jako doposud u 3. – 9. ročníků, nově pro PT, 1., 2. ročníky a 9. B)

• distanční výuka je pro všechny žáky povinná, nepřítomnost žáků na distanční výuce je nutné omluvit nejpozději do 3 dnů

• nadále je povolena přítomnost žáků ve škole při individuálních konzultacích dětí, žáků v základním vzdělávání a žáků a studentů ve středním a vyšším odborném vzdělávání

• předávání výukových materiálů (pro žáky, kteří nemají jinou možnost zapojení do online výuky) bude probíhat vždy v pondělí od 8.30 do 11.30 hod. ve vestibulu školy, odevzdávání úkolů – vždy v pátek od 8.30 do 11.30 hod.

• bližší informace k průběhu výuky dostanete od třídních učitelů
    a učitelů vyučujících daný předmět. Pokyny vyučující zveřejní na webových stránkách školy v sekcích tříd.

Při vstupu do budovy školy a pohybu ve škole musí nosit všechny osoby respirátor bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN 95) nebo jednu zdravotnickou obličejovou masku. Nesmí používat látkové roušky.

Školní družina není v provozu.

• bude vydávat obědy do vlastních nádob

- pro žáky 1. stupně od 12.00 do 13.00 hodin

- pro žáky 2. stupně od 13.00 do 14.00 hodin

• obědy pro žáky 3. -9. ročníků je možné odebírat již od pondělí 1. 3. 2021 (žáci, kteří oběd již odebírali)
  • obědy pro žáky PT, 1, 2. ročníků a 9. B jsou automaticky odhlášeny, pokud chtějí žáci těchto ročníků odebírat obědy, je nutné je opět přihlásit u vedoucího školní jídelny v pondělí 1. 3. 2021 od 8.00 do 12.00 hodin. Oběd bude možné odebírat od 2. 3.  2021.

Škola podle nových pravidel nevyplňuje žádné potvrzení pro „ošetřovné“

Škola pro zabezpečení nezbytné péče o děti ve věku od 2 do 10 let.

Oznamuji všem rodičům, že v souladu s usnesením vlády o přijetí krizových opatření ze dne 26. 2. 2021 základní a mateřskou školou v Jihlavě, která bude určena pro zabezpečení nezbytné péče o děti zaměstnanců klíčových složek pro zabezpečení zdravotní péče a bezpečnosti v území (např. bezpečnostní sbory, obecní policie, poskytovatelé zdravotních služeb, orgány ochrany veřejného zdraví, příslušníci ozbrojených sil, poskytovatelé sociálních služeb, zaměstnanci České pošty, pedagogičtí  zaměstnanci MŠ a ŠJ aj. ) je ZŠ Jihlava, E. Rošického 2 a MŠ Mozaika Jihlava, Březinova 114 zde.

Přihláška k péči zde.

Další informace Vám budeme poskytovat na základě vývoje epidemické situace a pokynů vlády, MZ ČR, MŠMT.

Děkujeme za pochopení a spolupráci

Přidáno 28. 2. 2021, autor: Kateřina Pisková