Evropa čte - čtěte s námi!

Evropa čte – čtěte s námi!

Projekt Dny dětského čtení je součástí celoevropské kampaně EUROPE READS! Je dokázáno, že jeden z patnáctiletých mladých lidí neumí moc dobře číst. V celé Evropě postrádá literární dovednosti 73 milionů dospělých. Dne 23. dubna si připomínáme Světový den knihy a 9. května začíná mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha. V rámci rozvoje čtení a čtenářské gramotnosti se žáci naší školy zapojili do projektu Dny dětského čtení. Žáci a žákyně 6. a 7. ročníků v hodinách českého jazyka a literatury předčítali svým spolužákům ve třídě úryvky ze svých oblíbených knih. Výběr knih byl velmi různorodý od beletrie přes encyklopedie až k biografiím. Společným čtením se žáci a žákyně inspirovali k další četbě a podpoře zájmu o literaturu.

Mgr. Lenka Picková

Přidáno 7. 5. 2019, autor: Martina Achcenitová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz