Základní škola Jihlava, Křížová 33, příspěvková organizace

Horní menu

Fulltextové vyhledávání 2.0

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11
Zápis do prvních tříd a přípravného ročníku
12
Zápis do prvních tříd a přípravného ročníku
13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2
Vyhlášení volných dnů pro žáky
3 4
Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuálně > Jihlavské katakomby

Jihlavské katakomby



Datum konání:
17.6.2024

Dne 17. 6. byli žáci přípravné třídy v jihlavských katakombách. Průvodce nás provedl několika chodbami, kde jsme se dozvěděli, že v podzemí jsou tři patra a my navštívíme postupně všechna. Žáci během prohlídky měli několik dotazů, např. co se nachází právě nad námi, jak dlouhé jsou chodby, proč je všude voda a vlhko a mnohé jiné otázky. Všem se nejvíce líbila svítící stěna. Průvodce nám vysvětlil, že za druhé světové války zde Němci měli sklady a v případě výpadku proudu natřeli zdi speciální látkou, která ve tmě svítí.

Naše zakončení bylo u fotografie, kde byl vyfocen černý stín postavy. Je to prý strážce, který hlídá vchod do jiné dimenze a dbá na to, aby se tam nesprávný člověk nedostal.

Žákům se podzemí líbilo, i když se zpočátku někteří báli. Domů si odnášeli zajímavé informace o vzniku jihlavských katakomb.

Mgr. Jana Novotná, Hana Adamcová

Fotogalerie