Zjednodušený projekt ZŠ Jihlava, Křížová - Šablony I

Název projektu: Zjednodušený projekt ZŠ Jihlava, Křížová

Registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0005668

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Doba realizace projektu: 1. 9. 2017 – 31. 8. 2019

Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: osobnostně profesní rozvoj pedagogů, společné vzdělávání dětí a žáků, usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy, podpora extrakurikulárních aktivit, spolupráce s rodiči dětí a žáků.

Aktivity projektu:

1. Vzdělávání pedagogických pracovníků ZŠ - DVPP vždy v rozsahu 16 hodin na témata inkluze:

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

Pedagogičtí pracovníci školy budou podporováni ve svém profesním a odborném růstu účastí na odborných seminářích, workshopech a dalších vzdělávacích akcích zaměřených na rozvoj dovedností, znalostí a kompetencí a na využívání efektivních vyučovacích metod. Vzdělávání bude probíhat formou absolvování vzdělávacího programu DVPP akreditovaného v systému DVPP.

1. Čtenářský klub pro žáky ZŠ:

Cílem aktivity je realizace čtenářského klubu pro žáky školy. Má formu volnočasové aktivity a vede k rozvoji klíčových kompetencí. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka. Aktivita umožňuje vedle rozvoje žáků i profesní rozvoj pedagogických pracovníků.

1. Klub zábavné logiky a deskových her pro žáky ZŠ:

Cílem aktivity je realizace klubu zábavné logiky a deskových her pro žáky školy. Má formu volnočasové aktivity a vede k rozvoji klíčových kompetencí. Aktivita vede k rozvoji logického (ale i informatického) a strategického myšlení žáků. Takto získané znalosti, dovednosti a kompetence se také promítají i do povinné složky vzdělávání žáka. Aktivita umožňuje vedle rozvoje žáků i profesní rozvoj pedagogických pracovníků.

1. Doučování žáků ZŠ ohrožených školním neúspěchem:

Cílem aktivity je podpořit žáky ohrožené školním neúspěchem prostřednictvím možnosti doučování. Jednotka může být také využita pro žáky ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí, kterým aktivita může napomoci upevnit jejich zvyk provádět samostatnou odpolední přípravu a podpořit zvládnutí standardů daných Rámcovým vzdělávacím programem např. v hlavních předmětech český jazyk, matematika a cizí jazyk.

Aktivita bude realizována prostřednictvím doučování tří žáků ohrožených školním neúspěchem vedeného pedagogem, asistentem pedagoga, či jinou osobou.

1. Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči žáků ZŠ:

Cílem aktivity je poskytnout rodičům informace spojené s konkrétními tématy souvisejícími s modernizací škol a vzdělávacího systému a dostatečný prostor k diskusi.

Jedná se o odborně zaměřená tematická setkávání rodičů za účasti externího odborníka na téma související s modernizací škol a vzdělávacího systému. Externím odborníkem bude např. pracovník pedagogicko-psychologické poradny, vysokoškolský pedagog, metodik, apod.

Přidáno 16. 10. 2018, autor: