Záložka do knihy spojuje školy

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave a Knihovna Jiřího Mahena v Brně vyhlásily k Mezinárodnímu měsíci školních knihoven 2019 10. ročník česko-slovenského projektu pro základní školy a osmiletá gymnázia Záložka do knihy spojuje školy: List za listem – baví mě číst.

V mezinárodním projektu se jedná o navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a osmiletými gymnázii a o podporu čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Žáci z České republiky vytvoří záložku do knihy, na níž libovolnou technikou ztvární téma česko-slovenského projektu List za listem – baví mě číst, a vymění si záložky se žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Výměnu záložek mohou školy využít k navázání spolupráce, kontaktů nebo na poznávání slovenského jazyka, literatury a historie. V rámci podpory rozvoje čtenářské gramotnosti se naše škola rovněž zapojila do tohoto projektu. Žáci a žákyně 1. i 2. stupně vytvořili záložky do knih, které poputují do nám přidělené partnerské školy v Banskobystrickém kraji v obci Kalinovo v okrese Poltár.

Odeslali jsme celkem 86 záložek do knih. Budeme se těšit na záložky od našich slovenských spolužáků, které obdrží žáci, kteří se do projektu zapojili.

Přidáno 15. 10. 2019, autor: Kateřina Pisková