Výměna - školky

,,Výměna dětí“

V době před zápisem do prvních tříd probíhá  na naší škole tradiční „výměna dětí.“

Děti z prvních tříd se vrací na jedno dopoledne do mateřské školy, aby si zavzpomínaly na školkové hrátky. Předškoláci z MŠ Mahenova, Fibichova, Na Stoupách, Dvořákova a Romana Havelky si naopak přišli vyzkoušet a zažít opravdové školní vyučování.

Paní učitelky naší školy Mgr. Milena Boudová a Mgr. Miroslava Růžičková děti přivítaly ve svých třídách, kde vyučování zahájily plněním úkolů na interaktivní tabuli.

Druhá vyučovací hodina byla věnována nejen sportovním aktivitám v tělocvičně, ale i práci s počítači v počítačové učebně. Ze školy odcházely děti z MŠ s dárečky od svých starších kamarádů.

A co naši prvňáci? Návrat do školky byl opravdu radostný. Děti si stihly nejen pohrát, ale také společně s malými kamarády vyrobit ovečku nebo nakreslit jarní  obrázek.

Poděkování patří všem paním učitelkám, asistentkám a vychovatelkám, ale i žákům, kteří připravovali překážkovou dráhu v tělocvičně a pomáhali při práci v počítačové učebně.

Velký dík patří paním učitelkám MŠ Mahenova a Na Stoupách, které naše prvňáčky přijaly ve svých školách.

Renata Simbartlová

Přidáno 11. 4. 2019, autor: Martina Achcenitová