Vánoční tvoření

Nejkrásnější svátky v roce jsou za dveřmi smiley.  Děti se už nemohou dočkat, jaké dárky najdou pod stromečkem. Naši žáci, ale dárky také sami rádi vytváří. Tvořili stromeček ze dřeva, sovičky z kůry a ze šišek, z papíru vánoční postavičky, skládaná přáníčka různých velikostí a jmenovky na dárky.

Z bavlnky jsme vyráběli proplétané nitěné ozdoby, které lze zavěsit na vánoční stromeček.

Z větviček, mechu a jiných přírodních materiálů jsme společně připravili dekorace, jako například svícny, adventní věnce a ozdoby na slavnostní stůl.  Holky i kluci se s velkou vervou vrhli do pečení vánočního cukroví. Bylo veselo, všichni se dobře bavili. Nakonec jsme se shodli, že takový ručně vyrobený dárek udělá našim blízkým největší radost. Všichni společně přejeme všem jenom to dobré a příjemné, mějte se rádi a pomáhejte si navzájem, chovejte se k sobě s úctou a láskou. A to všechno nejen o Vánocích smiley.

Mgr. Radomíra Machová

Vánoční tvoření