Různou dopravou celou Jihlavou

Jaké dopravní prostředky jezdí v Jihlavě? Kolik aut projede v blízkosti školy za 5 minut? Co všechno je uvedeno na papírové jízdence MHD? Kolik trolejbusových linek jezdí v Jihlavě? Na tyto a mnoho dalších otázek hledali odpovědi žáčci 2.B v úterý 7. září. Zahájili tak školní rok netradiční výukou mimo školní lavice. Po počátečním seznámení s různými dopravními prostředky nastoupili žáčci 2.B do autobusu MHD, učili se sami si označit jízdenku, přečíst si na informační tabuli, kterými zastávkami autobus projede, a také, jak se v dopravním prostředku mají chovat. Po svačině se každý žáček sám, s desetikorunou v dlani, vypravil k pokladně na vlakovém nádraží. Pozorovat děti, jak hrdě říkají: „Dobrý den, prosím jednu dětskou jízdenku do Starých Hor“, byl zážitek i pro doprovázející učitele. Při samotné cestě vlakem pak děti sledovaly trasu, ukazovaly si známá místa a nadšeně komentovaly výhled při cestě po vysokém mostě. Ze Starých Hor se pak trolejbusem svezli k autobusovému nádraží. Zjišťovali dopravce, pozorovali různé typy autobusů, vyprávěli si, kam se můžeme autobusem svézt. Celý den, nabitý novými zážitky, si děti užily, a získaly mnoho nových vědomostí i dovedností.

Mgr. Pavlína Ondráková, Jaroslava Kettnerová


Zobrazení: Alba | Podle data

Různou dopravou celou Jihlavou


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz