Různou dopravou celou Jihlavou

Jaké dopravní prostředky jezdí v Jihlavě? Kolik aut projede v blízkosti školy za 5 minut? Co všechno je uvedeno na papírové jízdence MHD? Kolik trolejbusových linek jezdí v Jihlavě? Na tyto a mnoho dalších otázek hledali odpovědi žáčci 2.B v úterý 7. září. Zahájili tak školní rok netradiční výukou mimo školní lavice. Po počátečním seznámení s různými dopravními prostředky nastoupili žáčci 2.B do autobusu MHD, učili se sami si označit jízdenku, přečíst si na informační tabuli, kterými zastávkami autobus projede, a také, jak se v dopravním prostředku mají chovat. Po svačině se každý žáček sám, s desetikorunou v dlani, vypravil k pokladně na vlakovém nádraží. Pozorovat děti, jak hrdě říkají: „Dobrý den, prosím jednu dětskou jízdenku do Starých Hor“, byl zážitek i pro doprovázející učitele. Při samotné cestě vlakem pak děti sledovaly trasu, ukazovaly si známá místa a nadšeně komentovaly výhled při cestě po vysokém mostě. Ze Starých Hor se pak trolejbusem svezli k autobusovému nádraží. Zjišťovali dopravce, pozorovali různé typy autobusů, vyprávěli si, kam se můžeme autobusem svézt. Celý den, nabitý novými zážitky, si děti užily, a získaly mnoho nových vědomostí i dovedností.

Mgr. Pavlína Ondráková, Jaroslava Kettnerová

Zobrazení: Alba | Podle data