REVOLUTION TRAIN – protidrogový vlak

Ve středu 19. 6. 2019 se žáci a žákyně 6. A, 7. A a 7. B vypravili společně s učiteli na hlavní vlakové nádraží v Jihlavě. Zde byl přítomen tzv. protidrogový vlak. Projekt REVOLUTION TRAIN rozšiřuje dosavadní přístupy k primární protidrogové prevenci. Multimediální vlaková souprava je unikátním nástrojem, který přináší novou formu všeobecného preventivního programu skrze interaktivní

a zážitkové vzdělávání. Cílem tohoto programu je prostřednictvím zapojení všech lidských smyslů efektivně zapůsobit na návštěvníka vlaku, na jeho pohled na legální i nelegální drogy a další závislosti jako je kouření i alkoholismus a inspirovat mladé lidi k pozitivním životním volbám. Prostřednictvím filmového příběhu se mohli všichni seznámit, jak může docházet ke vzniku závislostí, mohli si některé situace sami vyzkoušet, zamyslet se nad řešením problémů, které mohou mladé lidi potkat. Získali poznatky na koho se obrátit o pomoc, pokud by ji potřebovali, a byla jim předložena možná řešení různých životních situací. Na závěr dostali všichni účastníci malý dárek ve formě ovoce.

Mgr. Tomáš Koutný, Mgr. Michaela Vacková, Mgr. Lenka Picková

Přidáno 20. 6. 2019, autor: Martina Achcenitová