Projektové dny k 30. výročí demokracie v naší zemi

Tradiční projektové dny jsme naší škole tentokrát věnovali 30. výročí vítězství demokracie v naší vlasti.

Žáci a žákyně naší školy si pod vedením vyučujících připomněli tuto významnou událost během dvoudenního projektového vyučování.  První den děti pracovaly v kreativních dílnách. Jak napovídají názvy těchto dílen – Zahraničním novinářem v průběhu sametové revoluce, Fungování médií v demokratické společnosti, Významné události 17. listopadu 1939 a 1989, Porovnání každodenního života před rokem 1989 a nyní, byla jejich náplň velmi rozmanitá. Druhý den se všichni vydali na vycházky po Jihlavě, aby navštívili místa, která jsou spjatá s našimi novodobými dějinami. Několik tříd završilo vycházku u památníku 17. listopadu – Klíče, kde se měli možnost setkat s místopředsedou Senátu ČR panem RNDr. Milošem Vystrčilem a diskutovat s ním o těchto událostech, jiní se vydali k soše T. G. Masaryka nebo na VŠPJ, kde si připomněli chmurné procesy 50. let, v kostele sv. Jakuba hovořili i s pamětníkem těchto událostí. Nejmladší děti porovnávaly hračky z dob před rokem 1989 s těmi, s nimiž si mají možnost hrát nyní, tvořily též plakáty a řešily kvízy týkající se tohoto tématu. Projektové dny byly vítaným zpestřením výuky.

ředitelka ZŠ Jihlava, Křížová 33,

příspěvková  organizace