Projektové dny 3. 1. - 4. 1. 2019

Projektové dny – Zdravý životní styl aneb ve zdravém těle zdravý duch

Ve dnech 3. a 4. ledna 2019 se uskutečnily na naší škole projektové dny. O Vánocích si mnozí z nás dopřávali mnoho dobrot, a proto volba tématu projektových dnů padla právě na připomenutí pravidel zdravého životního stylu, zdravé výživy, duševní hygieny i praktické přípravy vhodných pokrmů.

Žáci 1. stupně pod vedením třídních učitelek pracovali ve svých třídách a vhodně střídali různé aktivity s tímto tématem. Žáci a žákyně 2. stupně si zvolili dle svého zájmu různé dílny – Ve zdravém těle zdravý duch, Výživové zvyklosti v České republice a v USA, Jak mít dobrou náladu, Vaříme zdravě, Pravidla stolování, v nichž pak společně pracovali napříč jednotlivými ročníky.

Projektové dny měly dvě části. První den se uskutečnila část teoretická, jejímž výstupem byly různé plakáty a návody, jak si zachovat zdraví a duševní pohodu. Druhý den se žáci a žákyně v praktické části věnovali různým pohybovým aktivitám – pobytu v přírodě, sáňkování, míčovým hrám, lezení na horostěně, ovládnutí některých prvků sebeobrany, výrazovému tanci i dechovým a relaxačním cvičením.

Velmi si vážíme toho, že se projektového dne zúčastnil i pan senátor RNDr. Miloš Vystrčil, který se pravidelně účastní různých akcí naší školy a zajímá se o práci žáků i učitelů. Patří mu za to náš velký dík. Práce našich​ žáků v dílnách jej zaujala.

Projektové dny se těšily mezi všemi zaslouženému úspěchu a věříme, že se tomuto tématu budou žáci a žákyně věnovat po celý rok.

Přidáno 5. 1. 2019, autor: Martina Achcenitová

Zástupce ředitelky: