Projekt záložka

V letošním školním roce jsme se opět zúčastnili 13. ročníku česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy. Tentokrát motto znělo „Můj příběh čeká na Tvé přečtení.“ Do společného vytváření záložek se zapojily všechny třídy.

Při tvorbě žákům pomáhaly paní učitelky výtvarné výchovy i českého jazyka. Mladší žáci především ztvárnili své oblíbené postavičky z knih, starší žáci doplnili své výtvarné ztvárnění i texty z oblíbených knižních příběhů. Vzhledem k tomu, že naši školu navštěvuje mnoho žáků cizinců různých národností, mohou se slovenští žáci seznámit i s cizojazyčnými příběhy. Na záložkách najdou ukrajinské, vietnamské, bulharské i slovenské texty.

Věříme, že ukázky podnítí k četbě některé slovenské spolužáky, a naopak naši žáci získají

představu o tom, co čtou jejich vrstevníci na Slovensku. Naší partnerskou školou se v letošním roce stala Základná škola sv. Dona Bosca v Topoľčanech, s níž jsme si záložky vyměnili.

Záložka