Prázdninové putování

Od 26.7. se v naší školní družině sešly děti z různých jihlavských škol jak samy říkaly ,,na školním táboře“.

Děti se velice rychle seznámily a začaly spolu ihned  komunikovat. Nejdříve jsme vyrazili na prohlídku školy a objevili  jsme mapu, kterou zhotovily děti zdejší školy při projektu ,,V městě žijí nejen lidi“.

Děti mapa zaujala, prohlížely si místa, kudy vedla trasa putování a co všechno na ní jejich předchůdci zažili a viděli. ,,Kde je ten hmyzí hotel, mohli bychom se tam taky podívat?“ to byla otázka, která odstartovala naše celotýdenní putování. Začali jsme v lesoparku Heulos. Podle nakreslené mapy jsme sledovali zvířecí obyvatele této lokality až k hmyzímu hotelu.

Druhý den jsme se vydali na cestu do blízkých jihlavských parků. Přes park na náměstí Svobody

a J. Masaryka jsme došli do Smetanových sadů. Tam jsme nasbírali materiál na stavbu hmyzího hotelu, protože se nám moc líbil a rozhodli jsme se ho postavit.

Ve středu jsme se pustily do stavby. Pokojíčky hmyzího hotelu jsme vyplnily klacíky, kamínky, listy, suchou trávou nebo šiškami. Obyvatelé na sebe nedali dlouho čekat. Mravenci, ploštice a slunéčko sedmitečné byli mezi prvními.

Ve velkém počtu žijí v našem městě také ptáci. Děti jich hodně znali, v parcích jsme poslouchali jejich zpěv a holubi nás provázeli téměř všude. Děti si vyrobily každý svého ptáčka - maňáska z papíru.

Čtvrteční putování Na Slkalku jsme si zpestřili plněním různých úkolů. Nejzajímavější byla ,,vyřazovaná“ s kamínky. Na Skalce a U Křížku jsme potkali další zvířecí obyvatele - pejsky se svými páníčky.

V pátek jsme se rozhodli trochu lenošit a věnovat se ryze dětské zábavě. Přes park Legionářů a Keťásek jsme došli až k Českému mlýnu, do ráje jihlavských sportovců a dětí. Dopoledne jsme si zde užili na prolézačkách a houpačkách. Došlo i na plnění úkolů, které si pro sebe děti připravily navzájem.

Užili jsme si príma týden plný sluníčka a dobré nálady,  poznali nové kamarády.

Do dalších prázdninových dní přejeme všem hodně pohody a spoustu zajímavých dobrodružství.

Přidáno 30. 7. 2021, autor: Renata Simbartlová