Planetárium Brno

Exkurze do Planetária v Brně

Ve středu 13. 11. se žáci 5. A a 5. B vypravili na exkurzi do brněnské Hvězdárny a planetária. Exkurzi zahájili interaktivní prohlídkou Vědecké stezky v parku u Planetária, kde si žáci prohlédli a vyzkoušeli kaleidoskop, pixelovou stěnu, zvukovod, planetární siloměr nebo spektroskop a měsíční vozítko.

Vlastní program proběhl v Digitáriu. Při komentované prohlídce hvězdné oblohy bylo vysvětleno a názorně ukázáno, jak vznikaly názvy jednotlivých souhvězdí. Další zastávkou byl Měsíc, jediné vesmírné těleso, na kterém lidé dosud přistáli. Dále se žáci prostřednictvím filmu podívali na Mars, Jupiter, Saturn a Uran. Prolétli také kolem kometárního jádra – kosmického ledovce, jehož složení odpovídá materiálu, ze kterého před 4 a půl miliardami roků vznikla celá Sluneční soustava. Získané poznatky žáci využijí v hodinách přírodovědy.

Mgr. Hana Krichťáková, Mgr. Pavlína Ondráková

Přidáno 18. 11. 2019, autor: Martina Achcenitová