Pietní akt

Dne 12. 12. 2019 se žáci tříd 7. A a 9. B zúčastnili pietního aktu na Ústředním hřbitově v Jihlavě. Pietní akt byl zorganizován na základě ukončení opravných prací na čestném pohřebišti sovětských vojáků, kdy došlo k upřesnění osobních údajů vojáků. Během piety byla také odebrána z pohřebiště prsť, která bude uložena při příležitosti 75. výročí u Hlavního chrámu ozbrojených sil Ruské federace v Moskvě. Pietního aktu se zúčastnilo vedení Velvyslanectví Ruské federace v České republice, přítomen byl také náměstek primátorky Ing. Martin Laštovička a promluvili i potomci padlých sovětských vojáků. Většina žáků viděla pietní akt poprvé, proto pro ně byl průběh velmi poučný. Všem přítomným žákům děkujeme za účast.

Bc. Marcela Zejdová

Zobrazení: Alba | Podle data