Oslavy 140. výročí založení 1. české školy v Jihlavě a školní akademie

16. září 2022 se uskutečnila oslava 140. výročí založení 1. české školy v Jihlavě.

Odpoledního slavnostního programu se v budově školy zúčastnili vzácní hosté – předseda Senátu ČR RNDr. Miloš Vystrčil, hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek, radní Kraje Vysočina Martin Hyský, primátorka Jihlavy MgA. Karolína Koubová, uvolněný člen Rady města Jihlavy pro oblast školství, kultury a tělovýchovy a pro oblast sociálních věcí Bc. Daniel Škarka, hosté z jihlavských základních škol, bývalí pedagogové a zaměstnanci školy i bývalí absolventi.

Žáci školy během slavnostního programu seznámili přítomné s bohatou historií školy, děti z pěveckého sboru pod vedením Mgr. Tomáše Koutného a Mgr. Markéty Křičenské ji vhodně doplnily písněmi, představili se i žáci cizinci, kteří se na naší škole vzdělávají. Celý program završily komentované prohlídky školy, které zajišťovali sami žáci, a neformální setkání s hosty, bývalými zaměstnanci i pedagogy.

Oslavy pokračovaly i ve čtvrtek 22. září, kdy se v DIODu uskutečnila školní akademie. Paní učitelky a paní asistentky společně s dětmi připravily celou paletu zajímavých představení. Rodiče i hosté viděli sportovní vystoupení, humorné scénky, poslechli si básničky. S velkým úspěchem se setkalo vystoupení žáků třetích ročníků, kteří přítomným připomněli, že do naší školy chodí žáci a žákyně různých národností. Obě akce se setkaly s příznivým ohlasem rodičů, žáků i přátel školy.

Poděkování patří zejména učitelům, učitelkám, asistentkám i všem žákům a žákyním, kteří se podíleli na přípravě a realizaci oslav.

Křížka slavila