Oslavy 135. výročí založení naší základní školy

16. září roku 1882 bylo slavnostně zahájeno vyučování v první české škole v Jihlavě, nynější Základní škole Jihlava, Křížové 33, příspěvkové organizaci. Od té doby uplynulo již 135 let. Po celý školní rok probíhají různé akce, při nichž si žáci, rodiče, učitelé i veřejnost mohou toto výročí připomenout. Dne 14. prosince 2017 se uskutečnil Den otevřených dveří spojený s vánočním jarmarkem. Toto výročí bude námětem při zápisu žáků do prvních tříd. Hlavní oslavy se uskuteční ve čtvrtek 31. května 2018 v divadle DIOD, kde bude možné zhlédnout školní akademii. 1. června 2018 se uskuteční slavnostní shromáždění, budou realizovány komentované prohlídky školy, výstavy mapující historii školy i její současnost, prezentovány budou úspěchy i práce žáků. Také v sobotu 2. června bude možné navštívit školu v rámci komentovaných prohlídek školy. K příležitosti těchto oslav bude vydán pamětní list a brožura o škole.

Všichni bývalí, současní i budoucí žáci, žákyně, jejich rodiče, učitelé i učitelky a přátelé naší školy jsou srdečně zváni k účasti na těchto oslavách.

Přidáno 7. 2. 2018, autor: