Netradiční zahájení školního roku v naší škole

V letošním školním roce jsme se na naší škole rozhodli pojmout zahájení školního roku trochu netradičně. Po slavnostním zahájení 2. 9. 2019, následovaly ve třídách tradiční třídnické práce. Žáci a žákyně naší školy vybaveni novými školními potřebami trpělivě pod vedením vyučujících nadepisovali školní sešity a obalovali učebnice. Poté se odebrali do nově zrekonstruovaných šaten, kde si mohli odložit věci do nových šatních skříněk. Po nezbytných formalitách žáci trávili čas se svými učiteli. Všichni se společně podělili o celou řadu prázdninových zážitků, ale seznámili se i s novými spolužáky a spolužačkami, kteří do naší školy přišli nejen z různých měst, ale i zemí. Našimi novými žáky budou děti ze Srbska, Ukrajiny i Bulharska. Doufáme, že se jim u nás bude líbit.

Ve čtvrtek a pátek probíhaly další seznamovací akce s názvem „Dny s třídním učitelem.“ Děti trávily den s třídním učitelem při různých aktivitách. Žáci i žákyně naší školy se zúčastnili různých exkurzí a pobytů v přírodě. Vydali se do krytu CO, absolvovali exkurzi do SMJ, Někteří se prošli bludištěm v kukuřičném poli nebo se vydali na exkurzi, na Letiště Henčov. Žáci 8. a 9. ročníků absolvovali přednášku o významu EU pro náš život i další možnosti vzdělávání v zemích EU. Pro mladší spolužáky zajistili žáci a žákyně 9. A pod vedením paní učitelky Mgr. Kateřiny Piskové zajímavé setkání s myslivci, kteří žáky seznámili nejen s životem v lese, ale i nutností správné péče o lesní porost, s péčí o lesní živočichy, ukázali dětem lovecké trofeje a starší spolužáci vyzkoušeli postřeh mladších dětí v zábavných soutěžních úkolech. Příští týden už ovšem bude následovat výuka podle rozvrhu.

Přidáno 5. 9. 2019, autor: Kateřina Pisková