Naši žáci-cizinci

Ve středu 26. 2. 2019 naši školu navštívily pracovnice NIDV Jihlava, aby se seznámily s výukou žáků-cizinců na naší škole a zjistily názory a podměty k realizaci inkluze na naší škole. Paní Mgr. Jana Rösslerová, Mgr. Zuzana Prokšová, Dis., Mgr. Jana Hartmanová diskutovaly s učitelkami, asistentkami pedagoga i adaptačními koordinátorkami pro žáky-cizince Mgr. Milenou Boudovou, Mgr. Michaelou Vackovou, Janou Horskou, Leonou Novákovou, Renatou Simbartlovou, Ivanou Melounovou a samozřejmě našimi žáky-cizinci z Číny, Ruska, Ukrajiny a Vietnamu. Naši žáci-cizinci živě vyprávěli o tom, odkud pochází, jak se jim líbí v České republice, jak probíhá vzdělávání žáků v naší škole, ale i jak se vyučuje v jejich rodných zemích. Velmi oceňujeme vstřícnost a pomoc všech pracovnic NIDV Jihlava, především Mgr. Jany Rösslerové, Mgr. Ing. Kateřiny Dvořákové a PaedDr. Renée Grenarové, Ph.D. et Ph.D. z centrálního pracoviště NIDV v Praze, při zajišťování vzdělávání a adaptace našich žáků-cizinců.

Věříme, že se opět někdy setkáme.

Přidáno 28. 3. 2019, autor: Martina Achcenitová