Masopust ve škole

V pátek 19.2. vyvrcholil Masopust na naší škole průvodem maškar s různými úkoly. Zdolat překážkovou dráhu, vyjmenovat hudební nástroje masopustní kapely nebo chůze po silném laně - to je jen část úkolů, kterou všichni zvládli. Veselému reji masek předcházelo pečení koblih, kdy se sliny sbíhaly všem, již při vkládání nadýchaných bochánků do trouby. A chutnaly výtečně. Všechny děti se také dozvěděly, co následuje po skončení Masopustu. Začíná doba půstu a odříkání. Žáci dostali za úkol nakreslit potraviny, které jsou sice dobré, ale nezdravé a na druhou stranu jejich zdravou variantu. K tomu byla přidána i otázka na zamyšlení: ,,Dokážete se vzdát, třeba jen na dva dny, svých oblíbených laskomin?“

Přidáno 19. 2. 2021, autor: Renata Simbartlová