Masopust ve škole

Masopust ve škole
V pátek 19.2. vyvrcholil Masopust na naší škole průvodem maškar s různými úkoly. Zdolat překážkovou dráhu, vyjmenovat hudební nástroje masopustní kapely nebo chůze po silném laně - to je jen část úkolů, kterou všichni zvládli. Veselému reji masek předcházelo pečení koblih, kdy se sliny sbíhaly všem, již při vkládání nadýchaných bochánků do trouby. A chutnaly výtečně. Všechny děti se také dozvěděly, co následuje po skončení Masopustu. Začíná doba půstu a odříkání. Žáci dostali za úkol nakreslit potraviny, které jsou sice dobré, ale nezdravé a na druhou stranu jejich zdravou variantu. K tomu byla přidána i otázka na zamyšlení: ,,Dokážete se vzdát, třeba jen na dva dny, svých oblíbených laskomin?“

Přidáno 19. 2. 2021, autor: Renata Simbartlová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz