Lyžařský výcvikový kurz 4. 2. - 8. 2. 2019 - ŠACBERK

Lyžařský výcvik probíhal v týdnu od 4. 2. do 8. 2. 2019 v lyžařském areálu Šacberk v jihlavské příměstské části Zborná, kam jsme se každý den dopravili městskou dopravou.

Akci zajišťovaly: Mgr. Martina Achcenitová, učitel TV, instruktor lyžování, zdravotník

Mgr. Kateřina Pisková, instruktor lyžování

Renata Simbartlová, instruktor lyžování, zdravotník

Mgr. Michaela Vacková, pedagogický dozor

Výcviku se zúčastnili žáci sedmých a osmých ročníků, kteří byli v pátek doplněni o zájemce o lyžování z řad žáků deváté třídy.

Z celého kurzu byla pouze jedna žákyně lyžař - začátečník, ostatní se kurzu zúčastnili již v loňském roce nebo si základy lyžování přinesli z domácí výuky. Mohli jsme tedy navázat na základní znalosti a věnovali jsme se zdokonalování techniky, procvičování a upevňování správného a bezpečného lyžování. Využili jsme i krátké lyže, které máme ve vybavení kabinetu TV ke zpestření a  rozšíření dovedností.

Kurz započalo 13 žáků, v úterý byla ze zdravotních důvodů omluvena 1 žákyně. Od středy se neúčastnil 1 žák pro nemoc. Žádné další zdravotní komplikace ani úrazy kurz nenarušily.

Chování žáků bylo bezproblémové.

Poděkování patří všem p. učitelkám, které se podílely na zdárném průběhu výcviku, rovněž rodičům za podporu při organizování rozšířených školních aktivit dětí.

Autor: Renata Simbartlová

Přidáno 11. 2. 2019, autor: Martina Achcenitová