Koncert pěveckého sboru na VŠPJ

Ve středu 12. prosince 2018 se na Vysoké škole polytechnické Jihlava konala tradiční charitativní akce „Vánoce na VŠPJ“. V letošním roce škola podpořila nízkoprahové zařízení pro děti a mládež ZASTÁVka Telč při Oblastní charitě Jihlava. Úvodem přivítal přítomné rektor VŠPJ profesor Václav Báča, poté předal slovo ředitelce Oblastní charity Jihlava Ing. Haně Fexové, která představila NZDM ZASTÁVka Telč, jemuž byly letošní Vánoce věnovány. Návštěvníci si mohli zazpívat koledy a vánoční písně s dětským pěveckým sborem ZŠ Křížová pod vedením Mgr. Erika Landeckého, který žáky doprovázel na akordeon, a se smíšeným pěveckým sborem Foerster pod vedením Ing. Pavla Brady.

Během akce si přítomní vyzkoušeli například výrobu vánočních ozdob a dekorací - malých vánočních stromečků ze špejlí a papíru nebo vánočních hvězd, zdobili perníčky, a přebírali luštěniny jako Popelka z pohádky. Pro zahřátí se podával tradiční nealkoholický studentský punč a nechybělo ani cukroví.

V průběhu akce předali studenti dárky (které za tímto účelem zakoupili studenti a zaměstnanci VŠPJ) zástupcům NZDM ZASTÁVka Telč a pomohli tak splnit nejedno vánoční přání. Došlo také na ohlédnutí za loňskými Vánoci, jimiž škola podpořila činnost Charitního domova pro matky s dětmi Havlíčkův Brod a Charitního domova Humpolec, včetně klientů, kteří organizaci navštěvují.

Přidáno 17. 12. 2018, autor: Erik Landecki

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz