Kino Dukla - LiStOVáNí

V pátek 29. listopadu žáci třetích a čtvrtého ročníku navštívili kino Dukla, kde se konalo LiStOVáNí. Jedná se o projekt, jehož cílem je představit divákům zajímavé knihy neobvyklou formou spojením čtení a divadelního představení. Do Jihlavy zavítal autor tohoto projektu Lukáš Hejlík, který společně se svou kolegyní Věrou Hollou, představil našim žákům knihu od Archieho Kimptona nazvanou Šmodrcha, pěkně popletený kočičák. Žáci se nejen zaposlouchali do zajímavého vyprávění o Honzíkovi Bačkorovi a jeho pomotaném, mrzoutském kocourovi, ale někteří si i v příběhu aktivně zahráli. Diváci ocenili nejen samotný výstup herců, ale i vtipné zápletky a hudbu, která byla nedílnou součástí představení. Většina žáků se těší, až si sami přečtou další zajímavé příběhy Honzíka Bačkory z knížky, kterou jsme zakoupili do naší školní knihovny.

Mgr. Martina Chocholoušová

Přidáno 2. 12. 2019, autor: Kateřina Pisková