Informace pro rodiče žáků 1. B

VÝUKA OD 2.11. DO 6.11.:

I v tomto týdnu bude výuka probíhat distančně. Opět upozorňuji, že distanční výuka je povinná a odevzdané úkoly budou klasifikovány.

:

- Žáci, kteří mají přístup k internetu se budou účastnit online výuky podle stejného rozvrhu, jako první týden (rozpis bude v jednotlivých předmětech) + budou plnit úkoly a posílat nafocené úkoly na email    pavlina.ondrakova@zskrizova.cz

- Žáci, kteří sice mají internet, ale nemají možnost se připojovat k online výuce, budou úkoly plnit podle zadání na webu  třídy v jednotlivých předmětech a nafocené posílat na email pavlina.ondrakova@zskrizova.cz

Žáci, kteří nemají přístup na internet, budou telefonicky informováni v pondělí 2.11. o povinnosti přijít si pro zadání úkolů, v pátek 6.11. úkoly přinesou do školy ke kontrole.

INFORMACE K VÝUCE V TÝDNU OD 26. DO 30.10.:

Milé děti a rodiče,

Čeká vás další týden volna. Bude trochu odlišný od toho minulého, kdy jsme se vídali v rámci online hodin. V pondělí 26.10. a úterý 27.10. máte dny volna na základě opatření MŠMT, ve středu je státní svátek a následují podzimní prázdniny.

Proto také nebude probíhat online výuka a úkolů pro samostatnou práci bude méně. Úkoly neposílejte, budeme doufat, že se 2.11. uvidíme ve škole a společně se podíváme, jak se vám dařilo, co jste zvládli a co se moc nedařilo.

Moc vás prosím, abyste s úkoly nespěchali, pracovali pomalu, pečlivě, práci si rozdělujte na části. Při psaní budeme pamatovat na správné sezení, držení tužky, loket na lavici a správné mírné naklonění sešitu doleva.

Úkoly:

1. Moje první psaní str. 24 a 25 – šikmé čáry, rozdělit minimálně na 4x, negumovat, před každým řádkem se podívejte, jak se čáry střídají, vyzkoušejte tahy prstem
  2. Čtení čtecího listu 4, procvičovat čtení hlavně psacího písma, čtení celých slabik najednou (využít můžete všechny čtecí listy, Živou abecedu)
  3. Matematika – procvičovat sčítání do 5, nejdříve s dopomocí prstů, později zpaměti, příklady říká rodič, sourozenec, ale může je vymýšlet i dítě a zkoušet rodiče (rodič může schválně občas říct špatný výsledek, jestli na to dítě přijde)
  4. Jděte společně na zahradu, do lesa, na procházku, najděte 3-5 „darů“ přírody, děti je vezmou do školy, budeme si o nich povídat
  5. Zahrajte si společenskou hru – Člověče, nezlob se, pexeso, popř. i online:

6. Dobrovolné úkoly: /userfiles/file/1.B.docx

Děkuji vám za spolupráci a přeji příjemné volné dny.

třídní učitelka Pavlína Ondráková

Vážení rodiče,

od středy 14. 10. bude probíhat výuka pro žáky distančně – doma. Moc vás všechny prosím o spolupráci a každodenní práci s dětmi. Úkoly prosím vás neplňte najednou, ale po částech, max 15 minut najednou.

Výuka distanční formou je podle § 184 školského zákona povinná! Výstupy z distanční výuky budou klasifikovány.

Jak bude výuka probíhat?

1. Úkoly budou zadávány na webu třídy:

http://zskrizova.cz/trida-2-a-19-20/   - informace pro rodiče – jednotlivé  předměty

Splněné úkoly z pracovních sešitů buď rodiče nafotí a pošlou na email třídní učitelky nebo Komens, nebo donesou v pondělí vždy od 8.30 – 9.00 hod.

1. Od 19. 10. do 23.10.2020 bude každý den probíhat 1 vyučovací hodina online podle zadaného rozvrhu (výuka je povinná, při neúčasti je třeba žáka omluvit – telefonicky, emailem a omluvenku zapsat i do žákovské knížky)  – rozvrh hodin bude uveden na webu třídy

2. Pokud žáci nemají připojení k internetu, budou si úkoly vyzvedávat osobně ve škole od 19.10.
     VŽDY OD 8 - 9 h:

PONDĚLÍ  19.10.  vyzvednout matematiku, odevzdat splněnou Živou abeceduk, psaní a prvouku

STŘEDA  21.10.    vyzvednout Živou abecedu, psaní a prvouku, odevzdat splněnou matematiku

PÁTEK   23.10.  vyzvednout všechny pracovní sešity, pokud je nebudete mít doma – seznam napíšu na web třídy

PROSÍM O INFORMACI, ZDA BUDE VAŠE DÍTĚ PRACOVAT ONLINE – WEB TŘÍDY A ONLINE VÝUKA, NEBO SI BUDETE ÚKOLY VYZVEDÁVAT VE ŠKOLE

na email pavlina.ondrakova@zskrizova.cz nebo přes Komens

Pravidelně sledujte web školy i třídy.