Evropa čte - čtěte s námi!

Evropa čte – čtěte s námi!

Projekt Dny dětského čtení je součástí celoevropské kampaně EUROPE READS! Je dokázáno, že jeden z patnáctiletých mladých lidí neumí moc dobře číst. V celé Evropě postrádá literární dovednosti 73 milionů dospělých. Dne 23. dubna si připomínáme Světový den knihy a 9. května začíná mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha. V rámci rozvoje čtení a čtenářské gramotnosti se žáci naší školy zapojili do projektu Dny dětského čtení. Žáci a žákyně 6. a 7. ročníků v hodinách českého jazyka a literatury předčítali svým spolužákům ve třídě úryvky ze svých oblíbených knih. Výběr knih byl velmi různorodý od beletrie přes encyklopedie až k biografiím. Společným čtením se žáci a žákyně inspirovali k další četbě a podpoře zájmu o literaturu.

Přidáno 7. 5. 2019, autor: Martina Achcenitová