Dopravní hřiště 4. A

Ve čtvrtek 7. 10. se další žáci čtvrtého ročníku vydali na dopravní hřiště. Někteří ještě neměli možnost se na nové dopravní hřiště podívat, a proto byli všichni nadšení z nově upraveného prostředí, a to včetně vnitřních prostor. V učebně se děti dozvěděly o povinné výbavě kola, nacvičily si upravování přilby na hlavě, a především si zopakovaly zásady bezpečné jízdy na kole. Po teoretické části následovala část praktická. Nejprve si žáci společně s instruktory připomněli, co znamenají jednotlivé dopravní značky, pravidla, která se při jízdě na kole musí dodržovat. Později následovala jízda na kolech. Žáci se setkali se semafory, kruhovým objezdem, odbočovacími pruhy a nejtěžším pravidlem jízdy – předností pravé ruky na neoznačených křižovatkách. V průběhu celého dopoledne byli žáci opravováni a poučováni, aby se jim nic nestalo. Cílem dnešní výuky bylo, aby žáci své nově dosažené poznatky a dovednosti využili při jízdě po pozemních komunikacích.

Všem se strávené dopoledne na čerstvém vzduchu moc líbilo.

Milena Boudová, Jana Vlková

Zobrazení: Alba | Podle data