Dopravní hřiště 4. A

Ve čtvrtek 7. 10. se další žáci čtvrtého ročníku vydali na dopravní hřiště. Někteří ještě neměli možnost se na nové dopravní hřiště podívat, a proto byli všichni nadšení z nově upraveného prostředí, a to včetně vnitřních prostor. V učebně se děti dozvěděly o povinné výbavě kola, nacvičily si upravování přilby na hlavě, a především si zopakovaly zásady bezpečné jízdy na kole. Po teoretické části následovala část praktická. Nejprve si žáci společně s instruktory připomněli, co znamenají jednotlivé dopravní značky, pravidla, která se při jízdě na kole musí dodržovat. Později následovala jízda na kolech. Žáci se setkali se semafory, kruhovým objezdem, odbočovacími pruhy a nejtěžším pravidlem jízdy – předností pravé ruky na neoznačených křižovatkách. V průběhu celého dopoledne byli žáci opravováni a poučováni, aby se jim nic nestalo. Cílem dnešní výuky bylo, aby žáci své nově dosažené poznatky a dovednosti využili při jízdě po pozemních komunikacích.

 

Všem se strávené dopoledne na čerstvém vzduchu moc líbilo.

 

Milena Boudová, Jana Vlková


Zobrazení: Alba | Podle data

Dopravní hřiště 4. A


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz