Den s miminky

„Den s miminky" - to je název zážitkového dopoledne, kdy se žáci prvních ročníků učili trochu jinak. Do školy si přinesli panenky – miminka a cokoli k nim. V kroužku si nejdříve svá miminka představili, jak se jmenují, od koho je dostali a co se jim na jejich miminku nejvíce líbí. Povídali si o jedinečnosti každého člověka, křehkosti prvních týdnů života i o miminkovských potřebách. Prvňáčci se celý den „učili“ - aspoň trošku - jak je třeba se postarat, aby našim miminkům bylo dobře. Na čtyřech stanovištích si děti zkoušely miminka koupat ve vaničce plné vody, vysvléknout a přebalovat je, z jablka a mrkve udělat zdravou přesnídávku a miminko nakrmit, rozeznat vhodné hračky, něco miminkům přečíst, zavinout a uspat je v šátku. S miminky jsme plánovali vyrazit do jihlavských ulic a zjistit, jak náročné to má maminka s kočárkem, má-li kde miminko nakrmit, přebalit, uspat ... Ale kvůli sněhu a mrazu jsme nakonec prošli jen školou, překonávali školní schody a přebalovali miminka v šatně. Stihli jsme i kousek filmu "Mimina" a srovnávali, jak se žije miminkům v africké Namibii, Japonsku, Mongolsku či v USA.

„Den s miminky“ přinesl dětem spoustu nových zážitků, radosti i dovedností. Snad v našich dětech ty střípky zůstanou, aby dobře vnímaly jedinečnost života a přemýšlely, jak o něj co nejlépe pečovat.

Mgr. Pavlína Ondráková, Mgr. Hana Krichťáková


Zobrazení: Alba | Podle data

Den s miminky


Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz