Další vzdělávání pedagogických pracovníků

V rámci zkvalitňování vzdělávacího procesu si pedagogičtí pracovních naší školy rozšiřovali své odborné znalosti během dvou školení, jež proběhla v únoru.

Dne 13. 2. 2019 se uskutečnilo školení pedagogů na téma Poruchy chování.

Přední psychopatolog PhDr. Andrej Drbohlav představil na svém semináři vybrané příklady problémového chování dětí od narození do 15 let věku. Zmínil úlohu stresu, strachu, vzdoru, odmítnutí, pochvaly, trestu, vazeb, porozumění, konfliktů či prohry v procesu zrání seberegulačních vlastností osobnosti dítěte. Upozornil na to, jakou roli sehrává narušené rodinné prostředí, nestálé vazby a vztahy, agresivita rodičů, direktivní versus hyperprotektivní výchovný přístup. Pedagogové se dozvěděli, co se nám snaží dítě sdělit svým chováním, když je neklidné (například ADHD-C; ADHD-H), roztržité (například ADHD-I), vzdorovité (například ODD) či vzteklé a agresivní (například IED), jaká je kauzalita a komorbidita raných poruch chování a poruch osobnosti, jak je odhalit a efektivně s nimi výchovně a případně terapeuticky pracovat.

 

 

foto: Andrej Drbohlav

 

Dne 18. 2. 2019 proběhlo další školení s názvem Metody a formy práce se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami. Psycholožka a speciální pedagožka z PPP Jihlava Mgr. Marie Vyhnanovská seznámila vyučující a asistentky pedagoga s různými metodami a formami práce, které lze uplatnit při vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Poznatky z obou školení budou pedagogové naší školy dále využívat při výuce na naší škole.

 

 

Přidáno 17. 3. 2019, autor: Martina Achcenitová

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

Kontakty

Základní škola Jihlava

Křížová 33, příspěvková organizace
Křížová 1367/33
586 01 Jihlava

Datová schránka: 2nmmm7j

Vedení školy:

Ředitelka:
Mgr. Jana Nováková Hotařová
Tel.: 565 598 200
E-mail:  jana.novakova@zskrizova.cz

Zástupkyně ředitelky:
Mgr. Lenka Picková
Tel.: 565 598 201
E-mail: lenka.pickova@zskrizova.cz

 

Ekonomka školy:
Hana Hudecová
Tel.: 565 598 205
E-mail: ekonomka.skoly@zskrizova.cz


Školní jídelna:

Vedoucí školní jídelny: 

Radek Vitouš
Tel.: 565 598 280
E-mail: skolni.jidelna@zskrizova.cz