Bramboriáda

V říjnu proběhl na 1. stupni naší školy projektový den – „Bramboriáda“. Žáci prvního stupně ZŠ v průběhu celého dopoledne získávali informace o bramborách formou pohádek, kvízů a soutěží. Ve svých třídách společně plnili různé úkoly. Tiskátky z brambor děti zdobily šatičky, trička, obaly na knihy, vyráběly z brambor zvířátka, bramborové Marťánky, lesní skřítky. Žáci z druhých ročníků se učili vařit. Připravili výtečné bramboráky a americké brambory.

V tělocvičně na děti čekal doprovodný program, který připravily vychovatelky ze školní družiny. Děti navštívily „farmářku z Ameriky“, která je seznámila s pracemi na farmě. Formou soutěží děti například skákaly v pytli, třídily brambory nebo je uklízely do „sklepa“.

Celé dopoledne byla jedna velká legrace. Tento zábavný, ale i poučný den, si můžeme připomenout z přiložených fotografií.

Mgr. Hana Krichťáková, Mgr. Pavlína Ondráková a Mgr. Zdeňka Široká

Zobrazení: Alba | Podle data